Zivot bez Glutena

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zivot bez Glutena

Saveti, recepti, tegobe, sve o zivotu bez glutena


    Burek, pita, gibanica...

    Admin
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 31
    Datum upisa : 23.08.2016
    Godina : 49
    Lokacija : Srbija

    Burek, pita, gibanica... Empty Burek, pita, gibanica...

    Počalji od Admin Sre Avg 24, 2016 9:17 pm

    Ankica Milic Po receptu Adrijane Bručić, koji je dobila od Kate Smile Hvala obema Smile

    300gr Schar brasna, 4 supene kasike ulja, malo soli (po ukusu), 2-3 kapi sirceta, 2dc tople vode. Sve sjediniti, drvenom kasikom umutiti glatko testo, i ostaviti da odstoji (koliko vam je potrebno da pripremite fil od 400gr sira i jednog jajeta, a mozete dodati u sir i malo jogurta, ja nisam, jer sam ga popila Smile ). Testo staviti na brasnjavu podlogu i premesiti. Veoma je lepo i mekano! Podeliti u 4 loptice, razvaljati oklagijom, i slagati u tepsiju, koru pa fil, i ako ostane fila, premazati i poslednju koru. Navika od pre: malo vode i ulja pomesati, i preliti pitu. Iseci nozem, tako da voda i ulje prodju izmedju isecenih komada. Volim da pospem susam odozgo. Uvek koristim papir za pecenje. Peci na oko 200°C oko 30-40 minuta.
    I savet koji sam dobila od Marije Petrovic: kad stavite pitu da se pece, stavite i posudu sa vodom, pored tepsije, bude mekano i kad se ispece.

    Burek, pita, gibanica... 14051810

      Sada je Pet Maj 17, 2024 3:53 am